Mesafeli Satış Sözleşmesi

MÜŞTERİ ve BİGBEN BİLİŞİM EĞİTİM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ. bu sözleşme gerekliliklerine uymak zorundadır.

1. TARAFLAR
Çakmak Mahallesi Saatçi Sokak No:22/2 Ümraniye/İSTANBUL adresinde mukim ve BİGBEN BİLİŞİM EĞİTİM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ. (iş bu protokolde kısaca "Haber Yazılım" olarak anılacaktır) ile diğer tarafta Haber Yazılım'ını satın alacak olan şahıs veya şirket (bundan böyle MÜŞTERİ olarak anılacaktır) arasında yapılmış bir sözleşmedir.

2. SÖZLEŞMENİN KONUSU
a)
Haber Yazılım'ın hazırlamış olduğu Haber Yazılım'ın satışı için Haber Yazılım ve MÜŞTERİ arasında yapılmış sözleşmedir.
b) Satış sitemiz' den yapılan üyelikte belirtilen e-posta adresiniz, tebligat adresi olarak kabul edilir.
c) Bu sözleşme 8 ana madde olarak düzenlenmiştir.

3. SÖZLEŞMENİN SÜRESİ
Bu sözleşme, MÜŞTERİ' nin Haber Yazılım'ndan Haber Sistemi siparişini vermesiyle başlar ve MÜŞTERİ'nin seçtiği domain adı altında Haber Sistemi kurulumunun yapılarak yayına girmesiyle geçerlilik kazanır.

4. ÜCRET VE ÖDEMELER
Sözleşmeye konu olan yazılım ücreti satış sitesinde belirtilmiştir. Sipariş esnasında o anki bedeller üzerinden hesaplama yapılır ve MÜŞTERİ' nin bu ücreti kredi kartı veya banka havalesi ile ödemesi sonucu satış sitesinde belirtilen saat aralığında 1-3 saat içerisinde Haber Sisteminin kurulumu yapılır. Belirtilen fiyatlarımıza %18 KDV dahil değildir.

Yazılım için yenileme ücreti alınmaz, ancak seçilen hosting paketin limitlerini doldurması durumunda, özel Ip talebi durumunda, günlük yedekleme talebi ya da ekstra düzenlemeler için ek ücret talep edilir.

Ücretsiz sunulan (1Yıl Hediye) Hosting Hizmetini Aylık 20 GB Trafik,  Yıllık 1 GB Web Alanı, Sunucu kaynaklarını anlık maksimum %20 kullanılmasına kapsar. Haber Yazılım Ücretsiz Hosting Hizmeti değerlerini dilediği zaman değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.

Müşteri web sitesinin yedeğini kendi almakla yükümlüdür.

Haber Yazılım genel sunucu yedeğini aylık ve haftalık olarak almakla yükümlü değildir, Yedek hizmetleri ücretli olarak verilmektedir ve sadece bu hizmeti alan müşterinin yedeklerini almakla yükümlüdür.

Ancak alınan yedeklerde herhangi bir problem olmasından dolayı kaynaklanabilecek aksaklıklardan kesinlikle sorumlu değildir. Yedek sorumluluğu tamamiyle MÜŞTERİ' ye aittir.

MÜŞTERİ 1 yılın sonunda yıllık yenileme döneminde yazılımı farklı bir firmaya taşıyamaz. 

5. HİZMET 
a)
Haber Yazılım tarafından kullanıcıya sunulan hosting alanına belirtilen 1(adet) domaine dns tanımlaması yapılır. Ek ücret ile yeni bir alan adı satın alınarak alan adı değişikliği 1 defaya mahsus olmak üzere yapılabilir.(Alan adı kayıt sonrası iptal edilemediğinden değiştirilememektedir.)

b) MÜŞTERİ Haber Sitesi hizmeti alırken, Haber Yazılım sunucularındaki hosting sistemini, mail sistemini, programları aynen kabul etmiş sayılır. Mail alt yapısı olarak özel sunucu, yandex gibi firmaların alt yapısı kullandırılabilir. Bunun dışında sunucu alt yapısında mail hizmeti verilmemektedir.,

c) Web sitesine haber, makale, video bilgi, fotoğraf vb. girişi MÜŞTERİ tarafından yapılır. Haber Yazılım'ın bu konuda bir taahhütü yoktur. Haber Yazılım kesinlikle MÜŞTERİ için facebook sayfası oluşturma, seo optimizasyonu gibi hizmetleri ücretsiz vereceğini taahhüt etmez. Bu tür hizmetler ek ücrete tabidir.

d) Uluslararası domain tescillerinde, https://www.inkatescil.com.tr adresindeki şartlar ve kurallar geçerlidir. Müşteri tescil hizmeti alırken bu şartları kabul etmiş sayılır.

6. TARAFLARIN HAK VE SORUMLULUKLARI
a) 
Haber Sitesi Yazılımı' nın lisansı ömür boyu geçerlidir. Hosting hizmeti ise ilk yıl talebe göre ücretsiz,  diğer yıllar ise ücrete tabidir. Hosting hizmetine devam edilmemesi durumunda 1 GB veriye kadar taşıma Haber Yazılım tarafından yapılacaktır. 1 GB üzeri verilerin taşıma sorumluluğu müşteriye aittir. Ancak taşıma sonrası ayarlar Haber Yazılım tarafından ücretsiz yapılacaktır.

b) MÜŞTERİ, Web Sitesi'nde telif ve lisans haklarına muhalif program ve içerik yayınlanamaz. MÜŞTERİ, Web Sitesi içeriğinden tamamen kendisi sorumludur. MÜŞTERİ, oluşturduğu içeriğin T.C. yasalarına aykırı olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. İçeriğin aykırılığından doğabilecek aksaklıklarda Haber Yazılım hiç bir sorumluluk kabul etmeyecektir. Karalama amaçlı olarak açılan Haber Sitelerinin tespiti halinde Haber Yazılım hizmeti sonlandırabilir. Talep halinde Yetkili merciiler ile bilgi paylaşımı yapabilir.

c) Haber Yazılım, MÜŞTERİ' nin hizmetine sunduğu Web Sitesi'nin sözleşme süresi boyunca teknik aksaklıklar ve zaruretler dışında devamlılığını ve çalışabilirliğini taahhüt eder. Alt yapı kaynaklı problemler ve Bakım çalışmaları dışında sitelerin açık duracağını taahhüt eder. Ancak saldırı veya datacenter dan kaynaklı sorunlardan sorumlu tutulamaz. MÜŞTERİ sitesinin saldırı alması durumunda yayını kesilir, saldırı koruması ayrı bir hizmettir.

d) MÜŞTERİ, Haber Yazılımına yönelik ek özellikler talep ettiği taktirde Haber Yazılım talebi değerlendirerek yerine getirip getirmeyeceğine kendisi karar verir. Olumlu olması durumda ek ücret ile talepler yerine getirilir. Kesinlikle ücretsiz ek özellik ekleme zorunluluğu veya talebin aynı gün gerçekleştirilmesi gibi bir yükümlülüğü yoktur.

e)Sistemlerimiz Tek domaine lisanslıdır, Domain Değişimlerinde lisans değişimi ücreti 100 tl ' dir, ayrıca MÜŞTERİ, Web Sitesi'nin alt kısmında (footer) Haber Yazılım' ın telif vb. haklarını hatırlatıcı yazının bulunmasını ve bu yazıya haber yazılım web sayfasına bağlantı verilmesini kabul eder. Link kaldırma işlemi hiçbir şekilde yapılamaz aksi takdirde lisans ihlali sebebi ile lisans iptal edilerek istanbul mahkemeleri tarafından telif davası açılacağını kabul eder.

f) Haber Yazılım, Web Sitesi ile ilgili değişiklikleri, gelişmeleri, yeni hizmet ve ürünleri hakkında açıklayıcı bilgileri Yönetim Panelleri aracılığıyla ve Resmi Sitesi (https://haberyazilim.com.tr) üzerinden  yapabilir.

g) MÜŞTERİ, Sistemimizin demosu ve referanslar web sitemizde görmektedir. Demo panel bilgisi ile test imkanıda verilmektedir. Bu nedenle test edilmiş satın alınmış bir yazılımda kopyalanabilir bir ürün olduğu için iade yapılamaz.

h) MÜŞTERİ, web sitesinin kapanması, erişim sağlanamaması veya hacklenmesi durumunda 7/24 ücretsiz telefon desteği alabilir. Bunun dışındaki problemler için mail desteği verileceğini kabul ve beyan eder. Mail desteği taleplerine 24 saat içinde yanıt verilmektedir. Acil durumlarda telefonla destek verilir.

7. SÖZLEŞMENİN FESHİ

MÜŞTERİ'nin Haber Sitesi Yazılımı'nı sözleşmeye aykırı bir biçimde kullanımının tespiti ya da ödemesini zamanında yapmaması halinde Haber Yazılım sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir. 

Haber Yazılım, Haber Sitesinin yayına başlangıç tarihinden itibaren bir yıllık sürenin bitiminden en az 30 gün önceden e-mail aracılığıyla tebligat yaparak, bir sonraki döneme ait hosting hizmetinin süresinin uzaması ile ilgili yeni içerik ve ödeme şartlarını gönderecektir. Telefon ile bildirim 1 (bir) defa yapılacaktır. Yeni dönem için verilecek hizmetin içeriği müşteri/kiracı tarafından olumsuz görüş bildirildiği takdirde alınacak hizmetlere karşılıklı son verilebilir. Ödeme yapılmamasına mütakiben 1 haftalık süre sonrasında veriler silinir.

8. CEZA
a) Bu sözleşme şartlarında olabilecek her türlü anlaşmazlıklarda İstanbul Mahkeme ve icra dairelerinin yetkili olacağını taraflar kabul ederler.

İşbu sözleşme verilen hizmetin başlamasıyla geçerlilik kazanır. 

ÖNE ÇIKAN PAKETLERİMİZ

Haber Yazılım Paketleri

Haber Yazılım
Öne Çıkan Özellikleri

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
Mutlu Müşteri

5256+

 • 999+

  Tamamlanan Haber Sitesi
 • 258

  Aktif Paket
 • 15

  Yıl Tecrübe
 • 5256

  Toplam Müşteri